ykleniyor

Google SEO

Dilimize İngilizcede kısaltma olarak giren SEO Kelimesinin uzun anlamı Search Engine Optimization’dur. Dilimizde karşılığı ise arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir.


İnternet üzerinden para kazanmanın giderek arttığı günümüzde  SEO işlemi kısaca; Arama motorları  kullanıcıların yaptıkları aramalarda aradıkları kelimenin sonucunda en doğru siteye yönlendirilmeyi hedefler.  Aynı şekilde en doğru sonucu gösterebilmek için sitelerin gövde yapısındaki kelime ve iç uzantılara göre sistemine kaydeder. Bundan dolayı web sitenizin SEO uyumlu olması son derece önemlidir. Arama motorlarında istediğiniz kelimelerde ilk sıraya gelmek için yapmanız gereken en önemli faktör SEO uyumlu bir siteye sahip olmak ve sürekli olarak SEO çalışmalarına devam etmektir. SEO’nun önemi

Arama motorlarında yer alan sitelerin özellikle ilk sırada çıkmak için verdiği amansız mücadelede sizlerde başarılı olmak istiyorsanız Mora Web Ajans'ın SEO Danışmanlığı hizmetinden yararlanarak ilk sayfalarda, hatta ilk sıralarda çıkmanız mümkündür. 


Yandex SEO


Yandex %62 oranındaki pazar payı ile Rusya’nın en popüler arama motorudur ve aynı zamanda Polonya, Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya ve Türkiye’de güçlü bir konumdadır. Her ne kadar Google, Rusya’da güçlü bir paya sahip olsa bile eğer Rusya’da pazarlama yapıyorsanız öncelikle sitenizi Google’a değil, Yandex’e göre en uygun hale getirmelisiniz.

Yandex, diğer arama motorlarından farklı SEO gereksinimlerine sahiptir. Bu nedenle Rusya’da SEO farklı kurallarla oynanır. Yandex bu açıdan oldukça ilginç bir arama motorudur çünkü Seo danışmanlarının normalde yaptıkları şeylerden çok farklı gereksinimlere ihtiyaç duymaktadır.

Eğer Yandex’e uygun bir SEO çalışması yapmak istiyorsanız bazı durumları göz önünde bulundurmalısınız.

Sayfa üzerindeki faktörler Google’ın değerlendirdiklerinden çok daha farklıdır. Yandex önem değerlerine göre şu niteliklere göz atmaktadır.

 1. Alt Başlık Etiketleri – Oldukça Önemli
 2. Konu Başlığı Etiketleri – Oldukça Önemli
 3. Bölgesel Alan Adları – Önemli
 4. URL Adresinde Kullanılan Anahtar Kelimeler – Oldukça Önemli
 5. Dahili Linkler – Biraz Önemli
 6. Sayfaların Tek Tek Önemi – Biraz Önemli
 7. Alan Adının Tamamının Önemi – Oldukça Önemli
 8. İçeriğin Uzunluğu – Biraz Önemli
 9. Çapa Metni Optimizasyonu – Önemsiz
 10. Alan Adı Yaşı – Oldukça Önemli
 11. Alan Adı Güvenilirliği – Oldukça Önemli
 12. Link Yoğunluğunun Önemi – Oldukça Önemli
 13. Gelen Linklerin Genişliği – Önemsiz

Yandex SEO diğer önemli arama motorlarında uygulanandan çok farklı değildir. Sıralama faktörleri biraz farklıdır, dizinleme hızlı değildir ve bölgesel SEO oldukça farklıdır. Nitekim, bir siteyi Yandex için optimize etmek oldukça basittir. Yandex SEO çalışması hakkında eğer bir bilginiz yoksa profesyonel ekibimiz ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır.
Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!